Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Krizová opatření s účinností od 19. ledna 2021

Krizová opatření s účinností od 19. ledna 2021Datum konání:
19.1.2021
Datum ukončení:
31.1.2021

Informace z jednání vlády ČR dne 18. ledna 2021 došlo k úpravám stávajících krizových opatření, přehled níže.

Současně bude Poslanecké sněmovně PČR předložen návrh na prodloužení Nouzového stavu o dalších 30 dní. Vzhledem k epidemiologické situaci a rychlosti s jakou probíhá očkování veřejnosti nelze předpokládat návrat do „normálního“ stavu před koncem zimy, tzn. velmi pravděpodobně se nejedná o poslední prodloužení.

 I. Úprava krizového opatření o omezení provozu maloobchodního prodeje a služeb s účinností od 19. ledna 2021 (plné znění opatření)

Vypsány pouze změny, tedy konkrétní uvolnění stávajícího opatření.

                             

Zákaz

  • maloobchodního prodeje a prodeje a poskytování služeb v provozovnách, s výjimkou provozoven papírnictví, prodejen dětského oblečení a dětské obuvi, vozidel taxislužby nebo jiné individuální smluvní přepravy osob;
  • kongresy, vzdělávací akce a zkoušky v prezenční formě, s výjimkou
  1. profesního vzdělávání příslušníků bezpečnostních sborů České republiky, strážníků obecních policií, příslušníků Hasičského záchranného sboru České republiky a členů jednotek požární ochrany;
  2. činností vedoucích k získání zvláštní odborné způsobilosti podle § 11 zákona č. 309/2006 Sb., kterým se upravují další požadavky BOZP v pracovněprávních vztazích a o zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při činnosti nebo poskytování služeb mimo pracovněprávní vztahy (zákon o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci), a činností vedoucích k překonání podmínek podle § 3 odst. 10 písm. d) vyhlášky č. 87/2000 Sb., kterou se stanoví podmínky požární bezpečnosti při svařování a nahřívání živic v tavných nádobách;
  3. dalších vzdělávacích akcí a zkoušek z profesních kvalifikací a jiných zkoušek, jejichž složení je podmínkou stanovenou právními předpisy pro výkon určité činnosti;

Pro všechny povolené akce platí, že je zakázána přítomnost více než 10 osob, v případě veřejné zkoušky pak více než 3 osob z řad veřejnosti.

                       

Omezení

  • provozu v provozovnách se nevztahuje na vozidla taxislužby nebo jiné individuální smluvní přepravy osob (obecně se jedná o 15 m2 na osobu, dezinfekční prostředky pro zákazníky, informování zákazníků, aj. opatření).

 II. Krizové opatření o pracovně lékařských prohlídkách s účinností od 19. ledna 2021 (plné znění opatření)

Umožňuje využít po dobu nouzového stavu čestné prohlášení o zdravotní způsobilosti namísto posouzení zdravotní způsobilosti, dále uděluje výjimku pro provádění periodických lékařských prohlídek po dobu trvání nouzového stavu. Prodlužuje platnost již vydaných lékařských posudků a to i na dobu po ukončení nouzového stavu. Více podrobností v textu krizového opatření. Vzor čestného prohlášení.

 

Současně předáváme na vědomí nově zřízenou telefonní linku pro veřejnost ze strany Zlínského kraje. Na základě požadavku zašlu také číslo na krajského koordinátora očkování, který má k dispozici všechny aktuální informace.

21657613.jpg


Menu

POLICIE ČR - Obvodní oddělení Luhačovice

Uherskobrodská 877,
763 26 Luhačovice
Telefon:
+420 974 666 605

http://www.policie.cz/

zloopluhac@mvcr.cz

www.luhacovskezalesi.cz

portal.gov.cz

www.moravskyregion.cz

www.mestaobce.cz

http://www.mestozlin.cz/page/1617.neprehlednete/

Vyhledat v textu

3. 3. Kamil

Zítra: Stela

 

Rychlý vyhledávač autobusového spojení

Vyhledá spoj, který v příštích 3 hodinách projede vybranou zastávkou.

http://m.zlin.mpvnet.cz/

mapka_cr.gif

Návštěvnost stránek

268967
Tipy, připomínky a články ke zveřejnění můžete posílat na e-mail: dobrkovice@volny.cz