Drobečková navigace

Úvodní stránka > Spolky a kluby > Mistrovská utkání (PODZIM 2008) > 21.9.2008 Dobrkovice - Provodov ,,B"

21.9.2008 Dobrkovice - Provodov ,,B"

8:1

Nedělní  7. kolo IV. A třídy zahájilo v 10.00 hod. mistrovské fotbalové utkání Dobrkovice – Provodov ,,B“. Dobrkovický celek nedovolil, aby se opakovala situace z předcházejícího zápasu, kde překvapivě podlehl Lhotě 6:1.

Do zápasu nastoupili domácí s velkým odhodláním a hned v 5. minutě vybojoval šanci Gregůrek. První gól padl o minutu později. Dobrkovice poslal do vedení Miroslav Ďurica. Provodov neproměnil počáteční šance - střely Gavendy a Blahoše dobrkovický David vychytal.

V 18. minutě byl za faul žlutou kartou potrestán domácí Řezníček. Střelu z dálky však hosté nevyužili. Dobrkovice odpověděli kombinační akcí a po přihrávce od Luxe vsítil gól Roman Fuglík. Utkání dostalo rychlý spád. Ve 23. minutě vstřelili gól opět domácí. Po přímém kopu Hořínka dorážel Lux z ofsajdu a branka tak nebyla uznána. Provodovští útočníci doráželi na domácí obranu, ale ani přes velké úsilí se jim nepodařilo skórovat. Ve 31. minutě navíc unikl útočník Lux a domácí se radovali ze třetí řádně uznané branky. Dobrkovičtí útočníci se neustále dostávali do šancí. První poločas skončil příznivým výsledkem pro domácí hráče i fanoušky 3:0.

Do druhé půle nastoupili domácí ve velmi uvolněném tempu. Hosté se snažili využít situace, ale veškerý tlak na branku zničila obrana domácích hráčů. Kvůli chladnému a deštivému počasí utkání přihlíželo méně diváků.  Atmosféru však utužovaly neustálé ataky provodovské branky. Po faulu na Gregůrka přísně odpískal pokutový kop rozhodčí Sedlář, který domácí záložník Daniel Fuglík suverénně proměnil. I přes velký tlak domácích si hosté vytvořili velmi dobré šance. Dobývání branky Provodova však pokračovalo i nadále. V 16. minutě druhého poločasu se uvolnil Lux a do šance poslal přesnou přihrávkou Ďuricu. Míč z jeho kopačky skončil v Drábečkově brance. V 61. minutě utkání vedli Dobrkovice  5:0. Eufórii domácích zmrazil v 65. minutě Švadleňák a snížil tak stav zápasu na 5:1. Nepřesně pískající rozhodčí Sedlář udělil v 67. minutě druhou žlutou kartu obránci Řezníčkovi. Dobrkovice i v deseti dokázali odrážet útok Provodova. Hosté nedokázali proměnit šance. V následující minutě dokázala obrana domácího týmu zamezit střele Gavendy a po perfektní samostatné akci Luxe domácí opět skórovali. 13. minut před koncem utkání si vypracoval perfektní pozici Gregůrek. Přesnou střelou překonal hostujícího gólmana Drábečka a zvýšil stav utkání na 7:1.  Zápas plný gólů ukončil perfektní střelou opět Lux, který v tomto utkání nastřílel hattrick.  Konečný výsledek 8:1 potěšil nejen fanoušky, ale zvednul sebevědomí hlavně domácím hráčům.