Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


Krizová opatření k 22. říjnu 2020

Datum konání: 22. 10. 2020

Vážení občané,

v souladu s přijatými krizovými opatřeními vlády ČR ze dne 21. 10. 2020 přistupujeme k úpravě úředních hodin s účinností od 22. 10. 2020 a to následovně:

           pondělí              8:00 - 10:00 hodin       15:00 - 17:00 hodin

          středa                 8:00 - 10:00 hodin      15:00 - 17:00 hodin

Knihovna je dle nařízení vlády uzavřena.

 

Další přehled nařízení:

Zákaz a omezení volného pohybu osob na území ČR (plné znění opatření)

  • Zakazuje se volný pohyb s výjimkou jsou zejména cesty do zaměstnání, k výkonu podnikatelské aj. obdobné činnosti, cest za rodinou a osobami blízkými, k obstarání základních životních potřeb a to i pro jinou osobu (dobrovolnictví, sousedská výpomoc), do zařízení zdrav. a soc. služeb, zař. veterinární péče, za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí, do přírody, parků a na chatu, za účelem vycestování z ČR, dále účast na svatbě a pohřbu v počtu osob větším než 10 osob, návštěvy hřbitova a cest do místa bydliště.

 

  • Nařizuje omezit pohyb na veřejně přístupných místech po dobu nezbytně nutnou, pobývat v místě bydliště a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytnou míru, dále pobývat na veřejně přístupných místech v počtu nejvýše 2 osob (s výjimkou členů domácnosti, zaměstnanců jedné organizace, osob vykonávajících podnikatelskou činnost nebo činnost, ke které jsou povinny podle zákona, děti, žáky a studenty při poskytování vzdělávání ve školách).

 

  • Omezuje právo pokojně se shromažďovat na nejvýše 100 osob, ve skupinách po nejvýše 20 účastnících a zachování rozestupů mezi skupinami účastníků a roušek.

 

  • Doporučuje zaměstnavatelům využívat práci na dálku, podporovat dovolené a placené volno, omezit výkon prací, které nejsou významné pro zachování činnosti zaměstnavatele.

 

  • Dále doporučuje zaměstnancům zajišťujícím služby a činnosti jako bezpečnost, vnitřní pořádek, řešení kriz. situací, ochranu zdraví, poskytování soc. a zdrav. péče, veřejné hromadné dopravy a infrastruktury, služeb pro obyvatele, včetně zásobování a rozvážkové služby, veterinární péče, omezit přímý kontakt se zákazníky.

Omezení orgánů veřejné moci (plné znění opatření)

Nad rámec stávajícího opatření (omezení úředních hodin, kontaktu s veřejností, aj.) se dále ukládá:

 • omezení práce na ty agendy, jejichž výkon musí být bezpodmínečně kontinuálně zajišťován, zejména chod veřejné správy v nezbytně nutném rozsahu a plnění úkolů vlády ČR směřujících k dosažení cílů nouzového stavu (ostatní agendy se vykonávají v rozsahu, který neohrozí uvedená opatření nutná k ochraně zdraví, uvedena v plném znění),

 

  • zajišťování chodu jednotlivých útvarů orgánu vždy nejnižším možným počtem zaměstnanců přítomných na pracovišti, nutným pro zachování činnosti,

 

  • zajištění činnosti, tak aby případné karanténní opatření části zaměstnanců neohrozilo akceschopnost (směny, home office).

Omezení obchodu a služeb (plné znění opatření)

Nad rámec stávajících omezení a zákazů nově níže uvedené:

 • zákaz maloobchodního prodeje a poskytování služeb v provozovnách (některé výjimky - potraviny, benzínky, drogerie, lékárny, prádelny, čistírny, servisy vozidel, odtahové služby, zásilkovny, prodej jízdenek, prodej zahrádkářských potřeb, květinářství, galanterie, pohřební služby, domácí potřeby, sběr a výkup surovin – kompletní výčet v opatření),

 

 • dále se zakazuje poskytování ubytovacích služeb, s výjimkou poskytování ubytování za účelem výkonu povolání, podnikatelské činnosti, byla nařízena pracovní povinnost, cizincům, osobám, kterým byla nařízena karanténa nebo izolace a osobám, kterým ubytování sjednal stát nebo územní samosprávný celek za účelem uvolnění kapacit poskytovatelů zdrav. a soc. služeb nebo ubytování osob bez domova, dokončení ubytování před účinností tohoto usnesení.


Návrh ČLnK k donášce léků pro karanténní pacienty v období aktuálního nouzového stavu

Informacni-letacek-CLnK-pro-pacienty_Zajisteni-lecivych-pripravku-pri-karantene (1).pngZměny v dopravě na území ZK

Od pondělí 19. 10. 2020 se předpokládá omezení veřejné dopravy na území Zlínského kraje. V autobusové dopravě bude zaveden letní prázdninový provoz. V železniční dopravě bude prozatím zachován plný rozsah provozu. Přesný rozsah omezení autobusové dopravy bude zveřejněn do konce tohoto týdne.

Bližší informace naleznete na stránkách:  https://www.id-zk.cz/omezeni-dopravy-od-19102020Dotazník - knihovna

Datum konání: 31. 12. 2020

Vážení návštěvníci knihovny,

součástí standardu služeb poskytovaných knihovnou, je pravidelné zjišťování spokojenosti klientů se službami knihovny. Spokojenost uživatelů má být monitorována každých 5 let pomocí standardizovaného dotazníku. 

Cílem ankety bude zjistit, do jaké míry jsou uživatelé knihoven se službami své knihovny spokojeni. Dílčím cílem je získání podnětů od občanů ke zlepšení služeb knihovny

Budeme velmi rádi, když vyplníte dotazník a pomůžete nám zlepšit naše služby.

Předem vám velmi děkujeme.

dotazník zdeVýsledky voleb v Dobrkovicích

Výsledky voleb do ZK 2020Sběr žaludů

Datum konání: 16. 9. 2020 - 31. 10. 2020

Pan Karel Žáček z Bojkovic, tel. 602 728 503, pořádá sběr žaludů. Cena na 1 kg je 10 Kč. 

Je možné se domluvit přímo s panem Žáčkem, v případě více zájemců zprostředkuje převzetí obecní úřad.Změna provozní doby pošty ve Velkém Ořechově

Datum konání: 1. 10. 2020 - 31. 12. 2020

Změna provozní doby pošty ve Velkém Ořechově od 1.10.2020:

 

Pondělí a středa – 14.00 – 18.00 hod.

Úterý, čtvrtek, pátek  - 8.00 – 12.00 hod.
Menu

POLICIE ČR - Obvodní oddělení Luhačovice

Uherskobrodská 877,
763 26 Luhačovice
Telefon:
+420 974 666 605

http://www.policie.cz/

zloopluhac@mvcr.cz

www.luhacovskezalesi.cz

portal.gov.cz

www.moravskyregion.cz

www.mestaobce.cz

http://www.mestozlin.cz/page/1617.neprehlednete/

Vyhledat v textu

22. 10. Sabina

Zítra: Teodor

 

Rychlý vyhledávač autobusového spojení

Vyhledá spoj, který v příštích 3 hodinách projede vybranou zastávkou.

http://m.zlin.mpvnet.cz/

mapka_cr.gif

Návštěvnost stránek

258211
Tipy, připomínky a články ke zveřejnění můžete posílat na e-mail: dobrkovice@volny.cz