Drobečková navigace

Úvodní stránka > Informace pro občany > Znak a vlajka obce Dobrkovice

Znak a vlajka obce Dobrkovice

V dubnu 2012 byly předloženy občanům návrhy znaku a vlajky naší obce. Měli jste možnost se k návrhu vyjádřit také prostřednictvím ankety.

20.4.2012 v 18:00 hodin byly vaše hlasy sečteny. Většinu získala "varianta č.6" - 37 hlasů, což představovalo 35,9 % z celkově odevzdaných 103 hlasů.

Zastupitelé byli s výsledky ankety seznámeni a svým usnesením návrh znaku a vlajky - "variantu č. 6"  20.4.2012 schválili.

Následně bylo zažádáno o schválení symbolů. Dne 9. května 2012 se touto naší žádostí podvýbor pro heraldiku a vesilologii zabýval a doporučil, aby nám tyto symboly byly uděleny.

Udělený symbol obce Dobrkovice odpovídá následujícímu popisu:

Znak: V modré štítě vpravo vyniká ze stříbrné růže se zlatým semeníkem zlatý jetelovitě zakončený procesní kříž, vlevo stříbrné krojidlo.

Vlajka: List šikmo dělený na modré a bílé pole, na horním okraji listu v poměru 2:1, na dolním okraji v poměru 1:2. V modré poli bílá růže se žlutým semeníkem z ní vyniká žlutý jetelovitě zakončený procesní kříž. Poměr šířky k délce je 2:3.

 

Barevné řešení: MODRÁ - barva moravského zemského znaku = historická moravská zemská příslušnost obce, současně mariánská barva.

Znak obsahuje figuru postaveného krojidla z historických znamení, tj. z pečeti a razítka obce. Symbolika krojidla vyjadřuje historicky zemědělskou povahu vesnice. Dále je vyobrazen z růže vyrůstající jetelový procesní kříž, který připomíná v heraldicky adekvátně zjednodušené formě obraz staršího razítka obce se sv. Cyrilem a Metodějem. Současně je možné figuře kříže rozumět také jako odkazu na dobrkovskou kulturní památku - sochu sv. Jana Křtitele z roku 1744.

Menu

POLICIE ČR - Obvodní oddělení Luhačovice

Uherskobrodská 877,
763 26 Luhačovice
Telefon:
+420 974 666 605

http://www.policie.cz/

zloopluhac@mvcr.cz

www.luhacovskezalesi.cz

portal.gov.cz

www.moravskyregion.cz

www.mestaobce.cz

http://www.mestozlin.cz/page/1617.neprehlednete/

23. 6. Zdeňka

Zítra: Jan

Rychlý vyhledávač autobusového spojení

Vyhledá spoj, který v příštích 3 hodinách projede vybranou zastávkou.

http://m.zlin.mpvnet.cz/

mapka_cr.gif

Návštěvnost stránek

337151
Tipy, připomínky a články ke zveřejnění můžete posílat na e-mail: dobrkovice@volny.cz