Drobečková navigace

Úvodní stránka > Informace pro občany > KOTLÍKOVÉ DOTACE

KOTLÍKOVÉ DOTACE

Kotlíkové dotace

1.    Kde mohu podat žádost o dotaci?Žádost o dotaci mohu podat na Krajském úřadu Zlínského kraje.

2.       Kdy mohu podat žádost o dotaci? Po vyhlášení programu Zlínského kraje. Předpokládaný termín vyhlášení programu je v listopadu 2015 či na přelomu roku 2015/2016, žádosti se budou přijímat začátkem roku 2016

3.    Kdo může žádat? Žadateli mohou být vlastníci rodinných domů, jejichž domy jsou vytápěny kotli na pevná paliva.

4.    Na co mohu žádat? Čeho se výměna týká? Výměna se týká jen kotle na pevná paliva s ručním přikládáním, který je možno měnit za: -tepelné čerpadlo -kotel na pevná paliva (automatické přikládání nebo ruční přikládání s akumulační nádrží) -plynový kondenzační kotel -solárně termické soustavy v kombinaci s výše uvedeným zdrojem tepla -mikro – energetická opatření u rodinných domů, které nesplňují klasifikaci náročnosti budovy úroveň C

5.    Kolik peněz dostanu? - 70 % v případě realizace kotle spalující pouze uhlí - 75 % v případě realizace kombinovaného kotle (uhlí a biomasa) nebo plynového kondenzačního kotle - 80 % v případě realizace tepelného čerpadla nebo kotle pouze na biomasu Dotace může být navýšena o 5 % v případě prioritních obcí se zhoršenou kvalitou ovzduší. Maximální výše výdaje (způsobilé výdaje), ze kterého je dotace vypočtena, je 150 000 Kč.

6.       Kde se dozvím více informací?Na internetových stránkách Zlínského kraje – sekce Dotace a granty – Program výměny zdrojů tepla v domácnostech: http://www.kr-zlinsky.cz/program-vymeny-zdroju-tepla-v-domacnostech-kotlikove-dotace-op-zp–cl-3259.html  nebo na internetových stránkách Operačního programu Životní prostředí – sekce výzvy – 16. výzva – základní pravidla pro fyzické osoby: http://www.opzp.cz/vyzvy/16-vyzva/dokumenty.

7.    Je možné již začít s výměnou kotle? Náklady na realizaci nového zdroje budou způsobilé, tj. žadatel o podporu si je bude moci „nechat proplatit zpětně“, pokud bude nový zdroj pořízen po termínu vyhlášení výzvy pro kraje tj. 15. 7. 2015 a bude uveden v seznamu podporovaných zařízení.

8.    Kde je zveřejněn seznam podporovaných zařízení? Na internetových stránkách Operačního programu Životní prostředí – sekce výzvy – 16. výzva – Dokumenty: http://www.opzp.cz/vyzvy/16-vyzva/dokumenty.

9.    Kde seženu energetického specialistu? Na internetových stránkách http://www.mpo-enex.cz/experti/

10.  Musím dokládat Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB), když vím, že budu realizovat mikro-energetické opatření? Nemusím. Povinou přílohou je, pouze pokud slouží k prokázání podmínek energetické náročnosti C, tj. eliminuje povinnost realizovat mikro-energetická opatření.

11.  Bude Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) uznatelným nákladem? Ano, ale pouze v případě, že je prokazována úroveň požadavku vyhlášky 78/2013 o energetické náročnosti, tj. klasifikační třídy energetické náročnosti budovy „C“.

12.  Jsou náklady na energetického specialistu uznatelnými náklady? Ano, tyto výdaje je možno zahrnout do způsobilých nákladů.

 

Menu

POLICIE ČR - Obvodní oddělení Luhačovice

Uherskobrodská 877,
763 26 Luhačovice
Telefon:
+420 974 666 605

http://www.policie.cz/

zloopluhac@mvcr.cz

www.luhacovskezalesi.cz

portal.gov.cz

www.moravskyregion.cz

www.mestaobce.cz

http://www.mestozlin.cz/page/1617.neprehlednete/

25. 4. Marek

Zítra: Oto

Rychlý vyhledávač autobusového spojení

Vyhledá spoj, který v příštích 3 hodinách projede vybranou zastávkou.

http://m.zlin.mpvnet.cz/

mapka_cr.gif

Návštěvnost stránek

332456
Tipy, připomínky a články ke zveřejnění můžete posílat na e-mail: dobrkovice@volny.cz